Blog

Vánoční výstava v Betlémské kapli

Vánoční výstava v Betlémské kapli

Každoročně se již léta v pražské Betlémské kapli koná výstava, kde můžete obdivovat téměř vše, co nějak souvisí s našimi vánoci.
Letos nese výstava název Betlémské zvonění v Betlémské kapli a připomene návštěvníkům, že zvony patří k vánocům stejně jako stromeček nebo betlémy. Zvony jsou zde představeny jako předměty, které mají obrovskou moc svolávat lidi k setkáním, oznamovat zprávy radostné, ale i smutné a také například varovat před nebezpečím a i to byl jeden z důvodů, proč byly zvony během válek často ničeny. Vystavené zvony budou z různých konců světa a budou ze všemožných materiálů. Organizátoři dokonce plánují na nádvoří odlít jeden zvon, který se usadí do jedné zatím prázdné zvonice v centru Prahy.  Na výstavě bude zřízena také zvonařská dílna, kde budete seznámeni s výrobou zvonařské formy i dalšími podstatnými věcmi.
Pokud chcete nasát příjemnou vánoční atmosféru, jsou podzemní prostory Betlémské kaple, kde výstava probíhá, tou správnou volbou. Dospělé vstupné je 60 Kč a snížené 30 Kč. Strávit noc poté můžete v našem Hotelu Slavia.

0