Blog

Slovanská epopej v Praze

Slovanská epopej v Praze

Jeden z nejznámějších českých malířů Alfons Mucha před více než sto lety začal pracovat na Slovanské epopeji, kterou můžete v současné době navštívit ve Veletržním paláci Národní galerie.
Slovanská Epopej je cyklus 20 velkoformátových obrazů, kterými se snažil Alfons Mucha zobrazit dějiny Slovanů a samozřejmě také Čechů. Myšlenka na toto dílo se zrodila již na začátku dvacátého století, ale kvůli finanční náročnosti ji autor začal malovat až v roce 1910 a dalších 18 let věnoval práci na tomto významném díle. Po dokončení bylo dílo věnováno Praze a všem občanům Československa. I přes toto věnování byl celý cyklus vystaven od roku 1963 do roku 2010 na zámku v Moravském Krumlově. V roce 2012 se Epopej přestěhovala do Prahy, kde si nyní můžeme vychutnat všech 20 obrazů, které mají velikost až 610cm x 810cm.
Veletržní palác, kde se výstava nachází má otevřeno denně od 10:00 do 18:00 mimo pondělky. Základní vstupné je 180 Kč a snížené vstupné 90 Kč. Ve Veletržním paláci Národní galerie zároveň můžete navštívit stálou expozici Umění 20. a 21. století.

V našem Hotelu Slavia Vám rádi pomůžeme s dopravou na místo a zjistíme aktuální program Veletržního paláce.

0