Blog

Ragbyový turnaj žen

Ragbyový turnaj žen

Již jsme Vás informovali o ragbyovém zápase mužů, který se dne 27. 4. 2013 konal na Slavii. Pokud Vás tento sport zaujal nebo byste rádi nějakou ragbyovou událost navštívili, přijďte 25. 5. 2013 na ragbyový stadion v Edenu, tentokrát na turnaj I. ligy žen.

Možná Vás překvapuje, že tento tvrdý sport hrají i ženy, ale skutečně tomu tak je. V České republice existuje I. a II. liga, ve které ženy zarputile bojují o šišatý balon. V I. lize je 8 ženských týmů, tabulku zatím vede tým RK Petrovice A, v závěsu s týmem RC Sparta Praha a uzavírá ji právě RC Slavia Praha. Jedná se o tzv. sedmičkové ragby, což znamená, že za každý tým nastupuje na hřiště 7 žen a stejně jako chlapy se snaží položit ragbyový míč za „pětkovou“ čáru. Jeden zápas trvá 2 x 7 minut, jedná se ale o turnaj, takže budete mít o zábavu postaráno od 10 hodin od rána až do půl 4 odpoledne. Každý tým sehraje tři zápasy a poté se hraje o umístění, takže se nebojte, že byste neznali vítěze dne.

Vstupné je zdarma, takže Vám opravdu nic nebrání v tom, abyste si užili zajímavý sportovní den. A pokud chcete sportovní zážitek spojit třeba s nějakou kulturní akcí a potřebujete se někde ubytovat, využijte levného ubytování u nás v hotelu Slavia.

0