Blog

Národní technické muzeum v Praze

Národní technické muzeum v Praze

Národní technické muzeum v Praze doporučujeme navštívit nejen lidem se zájmem o technické obory, ale všem, kteří chtějí strávit příjemné odpoledne a vidět spoustu zajímavých exponátů.

Po dlouhodobé rekonstrukci, která trvala od roku 2003 od roku 2011, je již celé muzeum otevřeno a představuje rozsáhlé sbírky, které za svou více než stoletou historii vybudovalo. Zajímavé a mnohdy unikátní předměty lze shlédnou jak ve stálých expozicích, tak i v krátkodobých výstavách. Pro návštěvníky jsou také připraveny názorné a interaktivní programy. Pro odbornou veřejnost je zde také k dispozici knihovna a archiv dějin techniky a průmyslu. V současné době je v Národním technickém muzeu pro návštěvníky zpřístupněno  dvanáct stálých expozic mezi kterými najdeme například dopravu, architekturu, hornictví nebo tiskařství. Za příplatek 50 Kč je možné se zúčastnit komentované prohlídky uhelného a rudného dolu.

Národní technické muzeum v Praze je otevřeno úterý až pátek 9:00 – 17:30 a o víkendech 10:00 – 18:00. Základní vstupné je 190 Kč a snížené 90 Kč. V hotelu Slavia Vám rádi poradíme s dopravou na místo nebo s rezervací komentovaných prohlídek.

0