Blog

Muzejní noc 2014

Muzejní noc 2014

Muzea a galerie opět zdarma! Jedenáctý ročník Pražské muzejní noci je naplánován na 14.6.2014. Během této akce můžete navštívit 39 muzeí, galerií a dalších kulturních institucí.

Mezi obyvateli si Pražská muzejní noc získává stále více na popularitě a každý rok se do této aktivity připojují další instituce. Letos můžete navštívit celkem 68 objektů, které patří 39 institucím. Tento rok přibyli Galerie Futura a Matematicko-fyzikální fakulta Univerzity Karlovy v Praze. Už název akce napovídá, že se nejedná o prohlídky v obvyklém otevíracím čase. Prohlídky totiž probíhají od večera do pozdních nočních hodin. Už samo o sobě půjde o netradiční zážitek, během kterého na vás samozřejmě čeká i bohatý doprovodný program, který si některé instituce každoročně připravují. Pro klidnou a bezproblémovou dopravu můžete zdarma využít 11 linek, které vás dopraví ke všem zainteresovaným objektům. Centrálním přestupovým bodem bude náměstí Jana Palacha.

Vstup do všech muzeí, galerií a dalších kulturních institucí včetně dopravy muzejními autobusy je zdarma. Jedinou výjimkou je NKP Vyšehrad, kde se platí symbolická 1 Kč. Otevírací doba je od 19:00 od 1:00 v noci. Pokud si chcete užít Pražskou muzejní noc, Hotel Slavia je připraven vám zajistit ubytování i poradit s naplánováním akce.

0