Blog

Hvězdy v Praze trochu jinak

Hvězdy v Praze trochu jinak

Pokud se rádi kocháte noční oblohou a jste nespokojeni s její čistotou nad Prahou, není nic jednoduššího než zajít do pražského planetária.
Planetárium označuje místo nebo budovu, kde se hvězdné objekty včetně Slunce, Měsíce, planet a hvězd promítají. Tyto projekce se většinou promítají v místnostech, které mají kupolovitý strop, který napodobuje skutečnou oblohu. V pražském planetáriu jste usazeni do pohodlných sedaček, ze kterých přím nad sebou sledujete dokonalou iluzi denní nebo noční oblohy. Toto planetárium patří k největším na světě a tak si vybranou projekci zcela jistě užijete. Každý den je k dispozici několik produkcí, které jsou určeny pro různé věkové kategorie a je pouze na Vás, kterou z nich si vyberete.
Cena vstupného je pro dospělé 130 Kč a pro dítě 65 Kč. Návštěvu planetária můžete spojit s procházkou v přilehlém parku Stromovka. Po takto stráveném dni doporučujeme ubytovat se v našem Hotelu Slavia, kde Vám rádi pomůžeme s objednáním konkrétního pořadu v planetáriu nebo s dopravou tam i zpět.

0