+420 267 312 471 info@slaviahotel.com

VÝSTAVA PRODLOUŽENA DO 14. ÚNORA

Výstava – Saudek 80

VÝSTAVA PRODLOUŽENA DO 14. ÚNORA

Bratři Saudkové. Jan a Kája. Fotograf a ilustrátor. Výstava, která je uspořádána u příležitosti 80. narozenin kontroverzních umělců je k vidění v pražské galerii GOAP. Do 14. února 2016 máte možnost vidět průřez celoživotní tvorbou obou umělců.

K vidění je 100 fotografií z ateliéru Jana Saudka a 160 kreseb a komiksových ilustrací Káji Saudka. Dále jsou také vystaveny artefakty, které doprovázely tvorbu obou umělců. Součástí expozice je i přesná replika ateliéru Káji Saudka.

Jan Saudek vystavuje své nejznámější fotografie, ale také ty, které nebyly dosud publikované. Jedná se o tvorbu od 50. let po současnost. Návštěvníci nebudou ochuzeni ani o známé kontroverzní portréty. Replika slavného umělcova okna, známé z umělcových fotografií je také k vidění.

Kája Saudek představí 160 kreseb a komiksových ilustrací, a to od 50. let do 90. Vedle komiksových kreseb máte možnost vidět i díla nepříliš známá. Výjimečností jsou malované titulky pro televizní pořad Vlaštovka a dále kresby, které se staly inspirací pro Janovy fotografie. Prostor dostala také jeho pikantní komiksová tvorba.
Expozice měla být veřejnosti přístupná pouze do 31. ledna, ale pro velký zájem ze strany návštěvníků je prodloužena o 14 dní.

Po zajímavém kulturním zážitku se můžete ubytovat v našem Hotelu Slavia.


No description.Please update your profile.