+420 267 312 471 info@slaviahotel.com

CUBA EN VIVO – výstava

CUBA EN VIVO – výstava

CUBA EN VIVO – výstava

Datum: 22.01.–04.04.2016

Centrum DOX představuje ve spolupráci s českou fotografkou Ivetou Kopicovou projekt zaměřený na současné kubánské umění. Výstava CUBA EN VIVO (Kuba naživo) dává prostor pěti kubánským výtvarníkům, jež presentují umělce, kteří nechtějí utíkat. Politická zklamání, materiální nedostatek, prožívaná traumata vnímají jako výzvu pro svou práci. Vlastenectví je na Kubě velmi silným tématem.

Kuba prochází v posledních letech významnou transformací. Jednotlivé světové státy s Kubou znovu navazují vztahy. Politicky se v zemi ale nic nemění. Lidé, ze strachu, že jde čistě o výhodný prodej země, utíkají. V letošním roce opustil ostrov největší počet obyvatel za poslední desetiletí. Umění je v Havaně velkým společenským tématem. Existuje tu mnoho státem podporovaných výtvarných dílen. Zároveň je zde přítomná silná nezávislá scéna. Obzvlášť mladí lidé jsou plni energie a hledají cestu ke svobodě projevu bez ohledu na komerční úspěch.

Vystavující umělce spojuje potřeba vymezit se, jak proti stávající diktatuře, tak proti plíživé komercionalizaci bez záruky osobních svobod.

Po zajímavém kulturní zážitku si můžete odpočinout v našem Hotelu Slavia.


No description.Please update your profile.